Zestaw do szybkiego barwienia Hem-Kolor

HemKolor jest szybkodziałającą (szybką) odmianą barwienia MayGrunwald-Giemsa (metoda Pappenheima). W hematologii zestaw do szybkiego barwienia Hem-Kolor stosuje się do szybkiego barwienia rozmazów krwi i szpiku kostnego, różnicowania krwinek białych (rozdział leukocytów), oceny morfologii erytrocytów i wykrywania parazytów krwi. Zestaw do szybkiego barwienia Hem-Kolor jest idealny do pilnych, uzupełniających analiz patologicznych próbek badanych i wykrytych za pomocą licznika hematologicznego (automatyczny analizator hematologiczny z rozdziałem krwinek białych na 3 lub 5 grup).

W cytologii zestaw do szybkiego barwienia Hem-Kolor może być używany do barwienia i badania płynów i punktatów cienkoigłowych.

W patologii zestaw szybkich barwników HemKolor stosuje się do pilnego badania preparatów zamrożonych lub wycinków tkanek (uzyskiwanych np. w trakcie zabiegów chirurgicznych).

Barwniki do mikroskopii HemKolor

Barwniki zastosowane w HemKolor są takie same jak wtradycyjnej metodzie MayGrunwald – Giemsa dlatego efekt barwienia – choć bardzo przyspieszony – pozostaje kolorystycznie niemal identyczny z metodą tradycyjną.

Metoda Barwienia i wyniki

Zestaw do szybkiego barwienia Hem-Kolor jest odmianą barwników typu Romanowskiego opartych na zróżnicowanym kolorystycznie wybarwieniu elementów komórek krwi przy użyciu kombinacji barwników: kwaśnego (eozyna Y) i zasadowego (Azur).

Rozdzielenie tych składników na osobne kąpiele barwiące pozwoliło na skrócenie procesu barwienia do kilkunastu sekund. Efekt barwienia jest zbieżny z metodą barwienia Pappenheim’a.

Zestaw zawiera:

  • Utrwalacz
  • Roztwór barwnika czerwonego
  • Roztwór barwnika niebieskiego
  • Bufor płuczący w postaci koncentratu

Obszary zastosowania

Zestaw do szybkiego barwienia Hem-Kolor jest bardzo szeroko stosowany i znajduje zastosowanie do szybkiego barwienia krwi obwodowej, szpiku a także innych nieginekologicznych preparatów cytologicznych np. z moczu, plwociny, spermy, aspiratów i odcisków jak również punktatów cienkoigłowych, wycinków tkanek. Ponadto jest niezastąpionym rozwiązaniem przy badaniach w kierunku parazytów krwi.

Metoda barwienia HemKolor jest wygodna do szybkiego zabarwienia pojedynczych lub krótkich serii preparatów mikroskopowych. Doskonale sprawdza się również w weterynarii.

Zestaw do szybkiego barwienia preparatów Hem-Kolor jest ekonomicznym odpowiednikiem zestawu diff quick (diff-quick) lub hemacolor. Wyniki barwienia są zbieżne.

zestaw do szybkiego barwienia rozmazów krwi

Zestawy do szybkiego barwienia HemKolor dostępne są w naszym sklepie:

HemKolor 3 x50ml

HemKolor 3 x100ml

HemKolor 3 x500ml

Zestaw do szybkiego barwienia Hem-Kolor
Zestaw do szybkiego barwienia: Hem-Kolor 3x100ml