Test na koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) – szybki i łatwy

Szybki test na koronawirusa do wykrywania Antygenu SARS-CoV-2 (COVID-19) z wymazu

Kasetowy, szybki test na koronawirusa stosowany jest do wczesnej diagnostyki aktywnej infekcji koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) u pacjentów objawowych. Podobnie do testów genetycznych PCR wskazać mają aktywną fazę zakażenia.
Przy czym, ważnym aspektem pozostają rzetelne wyniki bez reaktywności krzyżowej wywołanej przez sezonowe koronawirusy jak również łatwość i szybkość wykonania testu.

SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit test na koronawirusa

Szybki test na koronawirusa jest immunochromatograficznym testem opartym o technologię koloidalnego złota i stosowanym do wczesnej diagnostyki aktywnej infekcji u pacjentów objawowych. W przeciwieństwie do testów na przeciwciała, test Antygenowy wykrywa Antygen COVID-19 (SARS-CoV-2) czyli białka koronawirusa.

Posiada wszystkie wymagane prawem certyfikaty (CE, IVD Conformity) oraz jest zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

ZALETY testu na koronawirusa

 • Niski koszt badania: bez wątpienia najbardziej ekonomiczna metoda przesiewowa.
 • Możliwość przeprowadzenia testu w dowolnym miejscu.
 • Prosta procedura z wykorzystaniem wymazu z jamy nosowo-gardłowej
 • Zestaw (25szt) zawiera gotowe do przeprowadzenia badania materiały: 25szt. wymazówek, 25 testów, 25 buforów (pakowane indywidualnie)
 • Przechowywanie w temperaturze pokojowej przez 18 miesięcy:
 • Wynik uzyskany w 15 minut, bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu
 • Czułość: 92%
 • Specyficzność: 99,26%
 • Skierowany na antygen SARS-Cov-2: białko N (nukleokapsyd)

MATERIAŁ DO BADANIA

Podobnie jak w metodzie genetycznej, materiał do badania stanowi wymaz z jamy nosowo-gardłowej od pacjenta, u którego podejrzewa się wystąpienie COVID-19. Ze względu na fakt, że test jest skierowany na wykrywanie białek koronawirusa, badanie przeprowadza się w przeciągu pierwszych 7 dni od wystąpienia objawów.

Badanie covid-19 wykonuje się w kilku prostych krokach w przeciwieństwie do skomplikowanej procedury testów genetycznych.

TECHNOLOGIA testu na koronawirusa

W celu uzyskania lepszych parametrów, zastosowane zostało przeciwciało monoklonalne.

Dzięki wysokiemu powinowactwu przeciwciał do antygenu, uzyskana została wysoka specyficzność i czułość testu.

INTERPRETACJA WYNIKÓW

Interpretacja wyników badania covid-19

SKŁAD ZESTAWU

 • Testy kasetkowe – 25 szt.
 • Bufory – 25 szt.
 • Wymazówki kłaczkowe – 25 szt. (wszystko pakowane indywidualnie),
 • 1 szt. instrukcja.

ZAMÓWIENIA:

Czas oczekiwania na wynik15 minut
Czułość 92%
Specyficzność99,26%
Wielkość opakowania25szt.
Cena netto12,00zł / test (VAT 0%)

Szybki test na koronawirusa do wykrywania przeciwiciał IgM / IgG SARS-CoV-2 (COVID-19)

Rzetelne wyniki badań przeciwciał klasy IgM oraz IgG w diagonstyce zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 (COVID-19) w oparciu o test na koronawirusa: Leccurate Antibody Rapid Test.
Podobnie jak test antygenowy, kasetkowy szybki test na koronawirusa COVID-19 charakteryzuje się wysoką dokładnością oraz wynikiem już po 10-15 minutach. Dodatkowym atutem testu na koronawirusa COVID-19 jest również łatwość jego przeprowadzenia: z krwi z nakłucia (tylko 20ul) lub surowicy/osocza (10ul).

POBRANIE MATERIAŁU DO TESTU NA KORONAWIRUSA

 1. Delikatnie masuj palec pacjenta, z którego zamierzasz pobrać krew aby zwiększyć ukrwienie tkanki.
 2. Przetrzyj palec wacikiem nasączonym alkoholem w celu dezynfekcji
 3. Wyjmij nakłuwacz, a następnie dotknij nim powierzchni skóry pacjenta i naciśnij.
 4. Wyjmij pipetę / kapilarę z opakowania.
 5. Dotknij końcem pipety miejsca nakłutego, aby pobrać krew. Pipeta napełni się krwią na skutek działania sił kapilarnych.
 6. Aby wykonać badanie z wykorzystaniem krwi pełnej należy pobrać 20µL krwi.

PROCEDURA

 1. Umieść gruszkę na drugim końcu pipety (który nie miał kontaktu z krwią), następnie naciśnij gruszkę aby przenieść materiał na okienko kasetki A.
 2. Otwórz pojemnik z buforem a następnie dodaj 2 krople buforu na okienko B i zakręć bufor.
 3. Włącz stoper i na zakończenie oczekuj barwnego rezultatu badania. Wynik powinien być widoczny w przeciągu 10-20 minut.
 4. Następnie zutylizuj odpady, które powstały w przebiegu badania zgodnie z regulacjami prawnymi.

CHARAKTERYSTYKA – TEST NA KORONAWIRUSA

test na koronawirusa wykrywający przeciwicaiła IgM, IgG
 • Szybki test na koronawirusa wykrywa przeciwciała klasy IgM oraz IgG w krwi z nakłucia. Wynik w 15 minut
 • Zapalenie płuc wywoływane w wyniku infekcji przez koronawirusa (NCP, COVID-19) zostało po raz pierwszy zarejestrowane w miejscowości Wuhan, Chiny. Nazwa choroby COVID-19 została nadana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) 12 stycznia 2020 natomiast wirus go wywołujący to SARS-CoV-2
 • 30 stycznia 2020 roku, WHO ogłosiła, iż zapalenie płuc wywołane przez nowego koronawirusa stanowi międzynarodowe zagrożenie dla zdrowia publicznego. W związku z tym WHO ogłosiło 11 marca pandemię.
 • Na koniec listopada 2020 potwierdzono ponad 61 Mln przypadków choroby, równolegle odnotowano 1,5 mln przypadków śmiertelnych, a w Polsce odnotowano ponad 16 tyś zgonów (źródło: WHO).
 • Zapalenie płuc jest wywołane przez koronawirusa, nazwanego pierwotnie 2019-nCoV, który rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Objawy choroby różnią się, czasem występuje gorączka i kaszel, w innych przypadkach rozwija się zapalenie płuc, a w niektórych przypadkach choroba może prowadzić do ostrej niewydolności oddechowej a w wyniku tego do zgonu.
 • 2019-nCoV IgG/IgM Rapid Test oferuje wysoką specyficzność i łatwość oznaczenia, gdyż do badania wystarczy jedynie próbka krwi pełnej pobranej z palca

SPECYFIKACJA

Przeciwciała w zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 są wytwarzane w momencie podjęcia przez organizm walki z wirusem. Podczas gdy w pierwszej fazie pojawiają się Immunoglobuliny M (przeciwciała IgM), stanowią one pierwszą odpowiedź organizmu na zakażanie. Najczęściej przeciwiciała IgM wykrywalne są od 3-7 dnia od wystąpienia objawów
w kolejnej fazie pojawiają się Immunoglobuliny G (przeciwciała IgG), które stanowią bardziej specyficzną i silniejszą odpowiedź immunologiczną organizmu. Przeciwciała IgG są wykrywalne w kolejnej fazie choroby. W rezultacie odpowiednie stężenie przeciwciał IgG powinno chronić organizm przed reinfekcją oraz zapewniać odporność przeciv COVID-19.

SPECYFIKACJA

Czas oczekiwania na wynik15 minut
Dokładność IgG98.6%
Dokładność IgM92.9%
Wielkość opakowania20 szt.
Zawartość20 szt. testów pakowanych indywidualnie
bufor
20 szt. kapilary do pobierania krwi
gruszka do dozowania próbki
instrukcja
Cena netto24,00 nowa cena: 8,50 zł / test

FORMULARZ ZAMÓWIENIA TESTÓW NA KORONAWIRUSA